Deň otcov

♥ 16.6.

 

-10% zľava

s kódom

*TATO*

Význam kameňov

  

13

Howlit

Howlit je kameňom všetkých znamení zverokruhu. Má priaznivé účinky na dušu, upokojuje celé telo a je veľmi účinný v boji proti stresu. Prináša pokoj do každodenných starostí človeka.

14

Achát

Chráni človeka pred negatívnymi vplyvmi z okolia, akými sú neopodstatnený hnev, odpor alebo závisť. Svojmu nositeľovi dodáva silu, energiu a odvahu, rozháňa strach a zvyšuje sebavedomie. V partnerskom a manželskom vzťahu je kameňom vernosti.

 

11

 

Hematit

Hematit kameň môžeme nazvať aj ako "kameň rozumu". Pomáha nám sústrediť sa, vyvažovať telo, myseľ a ducha. Prináša vnútornú organizáciu a pôsobí veľmi ukľudňujúco a uzemňujúco. Vďaka obsahu Hematitu udržuje zdravý stav krvi a lieči všetky choroby spojené s krvou. Hematit nás vynikajúco stabilizuje v prítomnosti a dodáva fyzickú i mentálnu silu.

12

 

Tigrie oko

Kameň Tigrie oko svojim zvláštnym a nenapodobiteľným odleskom upúta pozornosť nejedného z nás. Kvôli meniacemu lesku sa považuje za kameň zmien. Pripomína človeku, že zmeny v živote sú nevyhnutné a pomáha mu sa s týmito zmenami vysporiadať. Tigrie oko posilňuje imunitný systém človeka a dodáva energiu pri pocitoch slabosti a vyčerpania. Taktiež sa považuje za kameň, ktorý prináša šťastie a priťahuje bohatstvo. Na druhej strane však bojuje proti nezdravej nenásytnosti. 

 

8

 

Lapis lazuli

Lapis lazuli kameň je zmesou niekoľkých druhov minerálov a jeho sýto-tmavo modrú farbu mu dodáva sodalit. Už v starovekom Egypte sa tento kameň považoval za posvätný. Egypťania v ňom mali vieru nekonečnej energie nočnej oblohy a hviezd. Lapis lazuli je kameňom, ktorý účinne chráni pred psychickými útokmi všetkého druhu a blokuje všetku negatívnu energiu.

9

 

Slnečný kameň

Tento kameň šíri okolo seba priaznivú atmosféru a vnáša do každodenného života radosť a svetlo. Má mimoriadne účinky počas zlých nálad najmä v zimnom období, kedy tmu presvecuje. Má priaznivé účinky na nervový systém, kedy rozhháňa depresie a udržuje rovnováhu všetkých orgánov. Slnečný kameň pôsobí mimoriadne blahodárne, keď sa nosí počas slnečných dní.

 

10

Angelit

Angelit je jedným z kameňov vedomia pre nový vek, ktorý symbolizuje mier a bratstvo. Hovorí sa mu aj kameň mieru, ktorý zobrazuje dobré vzťahy. Ukľudňuje psychiku a dodáva človeku sebaistotu, nadhľad a lásku k sebe samému. Liečiteľom tento kameň zvyšuje vnímavosť a prehlbuje naladenie ich mysle. Nám zvyšuje úroveň vedomia a pomáha navodzovať hlboký pocit kľudu a mieru. Tento ukľudňujúci kameň napravuje poruchy tkanív. Taktiež uchováva rovnováhu tekutín v tele a dá sa použiť aj pre kontrolu hmotnosti.

5

 

Amazonit

Amazonit kameň upokojujúci nielen na pohľad, ale celkovo pomáha ukľudniť sa a relaxovať. Dodáva človeku sebadôveru a nádej, dôveru v budúcnosť. Hovorí sa mu taktiež aj “kameň nádeje”. Vďaka svojej štruktúre sa veľmi ľahko štiepi, preto pozor pred nárazmi a údermi.

 

7

Ruženín

Ruženín sa spája s láskou – priťahuje ju a zadržiava ju. Je to kameň krásy, priateľstva a radosti, ktorý nás robí prístupnejšími pre vnímanie krásy okolo nás. Vnáša mier a harmóniu do nášho prostredia a pomáha nám sa rozhodovať s jasnou hlavou, vyjadriť svoje pocity, ale aj lepšie pochopiť pocity ľudí okolo nás.

2

 

Obsidián vločkový

Učí nás oslobodiť sa od vonkajších vplyvov, koncentrovať sa na naše predstavy a sny meniť v skutočnosť. Ukazuje nám tiež skryté rozpory a strach. Tento kameň nás povedie ku našim nevyriešeným citovým problémom, aby sme ich vedome prežili, aby sme boli ochotní si priznať vlastné utrpenie a tým sa od neho oslobodiť. Keď sa sústredíme na čierny obsidián vločkový, (teda aj na náš náramok), je schopný nasať všetky negatívne myšlienky a vplyvy a pomôcť nám vyrovnať sa emocionálne a aj mentálne.

 

3

 

Jaspis

Jaspis podporuje toleranciu, trpezlivosť a ľudí zbavuje nerozhodnosti. Ďalej tento kameň podporuje nezištnosť, skromnosť, súcit a posilňuje u ľudí dobrú vôľu. Podporuje chuť k jedlu a potláča depresie.

 4

 

Labradorit

Labradorit podporuje rozvoj intuície, odstraňuje negatívne energie, pomáha nám prekonať strach, neistotu, depresie a stres. Svojmu nositeľovi prináša nové myšlienky a upokojuje jeho príliš aktívnu myseľ.

 

banner_ig_top_

 


heureka 

Follow & Subscribe

fb instagram
twitter_1 yt pinterest google blog
Späť do obchodu