Význam kameňov

  

13

Howlit

Howlit je kameňom všetkých znamení zverokruhu. Má priaznivé účinky na dušu, upokojuje celé telo a je veľmi účinný v boji proti stresu. Prináša pokoj do každodenných starostí človeka.

14

Achát

Chráni človeka pred negatívnymi vplyvmi z okolia, akými sú neopodstatnený hnev, odpor alebo závisť. Svojmu nositeľovi dodáva silu, energiu a odvahu, rozháňa strach a zvyšuje sebavedomie. V partnerskom a manželskom vzťahu je kameňom vernosti.

 

11

 

Hematit

Hematit kameň môžeme nazvať aj ako "kameň rozumu". Pomáha nám sústrediť sa, vyvažovať telo, myseľ a ducha. Prináša vnútornú organizáciu a pôsobí veľmi ukľudňujúco a uzemňujúco. Vďaka obsahu Hematitu udržuje zdravý stav krvi a lieči všetky choroby spojené s krvou. Hematit nás vynikajúco stabilizuje v prítomnosti a dodáva fyzickú i mentálnu silu.

12

 

Tigrie oko

Kameň Tigrie oko svojim zvláštnym a nenapodobiteľným odleskom upúta pozornosť nejedného z nás. Kvôli meniacemu lesku sa považuje za kameň zmien. Pripomína človeku, že zmeny v živote sú nevyhnutné a pomáha mu sa s týmito zmenami vysporiadať. Tigrie oko posilňuje imunitný systém človeka a dodáva energiu pri pocitoch slabosti a vyčerpania. Taktiež sa považuje za kameň, ktorý prináša šťastie a priťahuje bohatstvo. Na druhej strane však bojuje proti nezdravej nenásytnosti. 

 

8

 

Lapis lazuli

Lapis lazuli kameň je zmesou niekoľkých druhov minerálov a jeho sýto-tmavo modrú farbu mu dodáva sodalit. Už v starovekom Egypte sa tento kameň považoval za posvätný. Egypťania v ňom mali vieru nekonečnej energie nočnej oblohy a hviezd. Lapis lazuli je kameňom, ktorý účinne chráni pred psychickými útokmi všetkého druhu a blokuje všetku negatívnu energiu.

9

 

Slnečný kameň

Tento kameň šíri okolo seba priaznivú atmosféru a vnáša do každodenného života radosť a svetlo. Má mimoriadne účinky počas zlých nálad najmä v zimnom období, kedy tmu presvecuje. Má priaznivé účinky na nervový systém, kedy rozhháňa depresie a udržuje rovnováhu všetkých orgánov. Slnečný kameň pôsobí mimoriadne blahodárne, keď sa nosí počas slnečných dní.

 

10

Angelit

Angelit je jedným z kameňov vedomia pre nový vek, ktorý symbolizuje mier a bratstvo. Hovorí sa mu aj kameň mieru, ktorý zobrazuje dobré vzťahy. Ukľudňuje psychiku a dodáva človeku sebaistotu, nadhľad a lásku k sebe samému. Liečiteľom tento kameň zvyšuje vnímavosť a prehlbuje naladenie ich mysle. Nám zvyšuje úroveň vedomia a pomáha navodzovať hlboký pocit kľudu a mieru. Tento ukľudňujúci kameň napravuje poruchy tkanív. Taktiež uchováva rovnováhu tekutín v tele a dá sa použiť aj pre kontrolu hmotnosti.

5

 

Amazonit

Amazonit kameň upokojujúci nielen na pohľad, ale celkovo pomáha ukľudniť sa a relaxovať. Dodáva človeku sebadôveru a nádej, dôveru v budúcnosť. Hovorí sa mu taktiež aj “kameň nádeje”. Vďaka svojej štruktúre sa veľmi ľahko štiepi, preto pozor pred nárazmi a údermi.

 

7

Ruženín

Ruženín sa spája s láskou – priťahuje ju a zadržiava ju. Je to kameň krásy, priateľstva a radosti, ktorý nás robí prístupnejšími pre vnímanie krásy okolo nás. Vnáša mier a harmóniu do nášho prostredia a pomáha nám sa rozhodovať s jasnou hlavou, vyjadriť svoje pocity, ale aj lepšie pochopiť pocity ľudí okolo nás.

2

 

Obsidián vločkový

Učí nás oslobodiť sa od vonkajších vplyvov, koncentrovať sa na naše predstavy a sny meniť v skutočnosť. Ukazuje nám tiež skryté rozpory a strach. Tento kameň nás povedie ku našim nevyriešeným citovým problémom, aby sme ich vedome prežili, aby sme boli ochotní si priznať vlastné utrpenie a tým sa od neho oslobodiť. Keď sa sústredíme na čierny obsidián vločkový, (teda aj na náš náramok), je schopný nasať všetky negatívne myšlienky a vplyvy a pomôcť nám vyrovnať sa emocionálne a aj mentálne.

 

3

 

Jaspis

Jaspis podporuje toleranciu, trpezlivosť a ľudí zbavuje nerozhodnosti. Ďalej tento kameň podporuje nezištnosť, skromnosť, súcit a posilňuje u ľudí dobrú vôľu. Podporuje chuť k jedlu a potláča depresie.

 4

 

Labradorit

Labradorit podporuje rozvoj intuície, odstraňuje negatívne energie, pomáha nám prekonať strach, neistotu, depresie a stres. Svojmu nositeľovi prináša nové myšlienky a upokojuje jeho príliš aktívnu myseľ.

 

banner_ig_top_

 


heureka 

Follow & Subscribe

fb instagram
twitter_1 yt pinterest google blog

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie